UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Dzisiejsza data itp
Login: Hasło:
NIK o ochronie klientów rynku finansowegoŚwiadczenia kanadyjskie przelewem na konto w PolsceNIK pozytywnie o ZUS w roli zakładu emerytalnegoSejm przyjął nowe prawo antymonopoloweKonferencja: Czarna Lista Barier 2014Naczelny Sąd Administracyjny stanął po stronie podatnikaPonad 5 mln deklaracji PIT przez Internet
Strona 1 z 1
korekta ZUS RSA-błedny kod ubezpieczenia
(Kategoria: Brak)
2010-01-13 18:11:17
~katja
Pomyliłam się w deklaracji RSA wpisując kod ubezpiecznia 041100 zamiast 041110. Jak naprawić błąd? Wysyłając korektę deklaracji z poprawnym kodem nie zmieniając kwot, czy wysyłając korektę z dwoma RSA na to nazwisko-pierwsza z zerowymi kwotami z kodem 041100 i drugie RSA z kodem 041110 i kwotami wynagrodzenia?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2010-01-13 20:36:43
~Kasia P.
druga wersja prawidłowa - dwa razy w RSA wpisujesz to z błędnym kodem zerowe a z poprawionym kodem z właściwymi danymi, też tak miałam
2010-01-15 11:30:21
~Anna J.
a co w przypadku błędnego kodu świadczenia/przerwy? Był zasiłek chorobowy, a powinien być zasiłek macierzysnki? Wystarczy tylko jedno RSA z poprawionym kodem? Czy też tzreba wycofywać poprzednie RSA (zasiłek chorobowy z kwotami 0,00zł) i drugi RSA z kodem zasilku macierzynskiego?
Wydaje mi się, ze wysatrczy ten jeden raport RSA poprawiony, ale chciałabym się upewnić.
2010-01-15 11:58:16
~edi
Bardzo przydatny poradnik
http://www.zus.pl/pliki/poradniki/porad10.pdf
2010-01-15 12:18:09
~Anna J,
przeglądałam ten poradnik i go znam, ale nie dal mi odpowiedzi na to pytanie. Tłumaczą tam sytuację, kiedy wyslalismy kilka RSA z róznymi kodami i chcemy albo je wszystkei wycofać, albo poprawić tylko niektore z nich.
Ale co w sytuacji, kiedy wysłaliśmy jeden RSA, gdzie powinien byc inny kod świadczenia?? Musimy go wycofac i wyslac poprawny, czy wystarczy poprawic numer kodu swiadczenia?
Chyba, ze pominęłam jakiś akapit w poradniku.
2010-01-15 12:28:52
~edi
To "prawie" Twój przypadek- poczytaj.Czyli DRA+ RSA korygujący z identyfikatorem wyższym jest prawidłowy.
"Wariant 1
Płatnik chce skorygować dane dotyczące kodu świadczenia/przerwy 311 (powinno być okres: 19.09.2009 - 30.09.2009, kwota 250,00) oraz chce wycofać raporty złożone z kodami świadczenia/przerwy 312 i 313. W komplecie dokumentów rozliczeniowych korygujących o numerze identyfikatora 02 płatnik powinien przekazać jedynie skorygowany raport ZUS RSA:
- kod świadczenia/przerwy 311 okres: 19.09.2009 - 30.092009. kwota: 250,00.
Nie powinien składać raportów wycofujących w odniesieniu do raportów z kodami świadczenia/przerwy 312 i 313. Raporty te zostaną wycofane zgodnie z zasadą, że raport z identyfikatorem 02 złożony z kodem świadczenia/przerwy 311 "przykryje" wszystkie raporty świadczeniowe z niższym numerem identyfikatora. Tym samym pozostaną zapisy tylko z raportu korygującego z kodem świadczenia/przerwy 311'."
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

O nas
Regulamin
Cennik
Reklama
Kontakt
Dojazd
RSS
taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl